Muzeum Powstania Warszawskiego

Kategorie Słów kilka,Zdjęć kilka

Muzeum Powstania Warszawskiego jest jednym z miejsc na mapie Polski, które z pewnością należy odwiedzić. Zazwyczaj nie jestem fanem muzeów, zazwyczaj kojarzą się one z monotonną przechadzką wzdłuż ścieżki, tak Muzeum Powstania Warszawskiego jest miejscem gdzie wróciłem po raz kolejny.

 Nie roztrząsając skutków i przebiegu samego powstania, tak nadal należy oddać hołd poległym Powstańcom – w końcu to Oni złożyli swoje życie za Ojczyznę. Samo muzeum jest dość ciekawym miejscem, dobrze zaaranżowane oraz przemyślane. Już na samym wejściu wita nas ściana z telefonami, gdzie każdy możemy podnieść i posłuchać co w słuchawce gra, kto mówi. Przechodzimy po kolei przez korytarz z wycinkami z gazet z tamtego okresu, następnie mimowolnie kierujemy się ku wielkiej sali z samolotem. Przy okazji jesteśmy zaproszeniu do zobaczenia filmu prezentującego rekonstrukcję cyfrową zniszczeń powstałych w ’44. Świetną atrakcją wydają się być kartki z kalendarza, które po kolei możemy zbierać przy okazji samego przejścia po muzeum i wrócić do tych kartek po jakimś czasie, tak żeby poczytać co się danego dnia w Warszawie działo. Choć w sumie… Wydaje mi się, że słowa nie oddadzą klimatu tego miejsca, zdjęcia z resztą też, dlatego podrzucę kilka w ramach zachęty do odwiedzenia tego miejsca! 🙂

Uczeń technikum o profilu elektrycznym, zafascynowany w oglądaniu świata przez wizjer aparatu, choć ostatnim czasem nie często to czyni... Można uznać, że fotograf-amator.