Tour de Pologne w Mysłowicach! [2017]

Kategorie Słów kilka,Zdjęć kilka

Niewątpliwie jednym z największych wydarzeń kolarskich w Polsce jest Tour de Pologne. 31 lipca 2017 kolarze chwilę po godzinie 15:00 wystartowali z Jaworzna, a trasa ich kończyła się w Szczyrku. Jedna z premii lotnych znajdowała się w dzielnicy miasta Mysłowice – Kosztowach, gdzie też mam przyjemność mieszkać.

Dla wielu lokalnych mieszkańców było to wydarzenie dość spektakularne, gdyż w naszej okolicy oprócz sporadycznych meczów piłkarskich rozgrywanych na boisku Unii Kosztowy, czy też corocznego festynu parafialnego nie dzieje się zbyt dużo. Na Kosztowskim rynku pojawiła się scena, a przed nią ci młodsi uczestnicy imprezy mogli spędzić przyjemnie czas integrując się między sobą, tańcząc czy po prostu bawiąc się. W obrębie rynku pojawiło się również stoisko lokalnej policji, która znakowała rowery – można było swój rower wpisać do policyjnej bazy danych, a w przypadku kradzieży jest wiadomym, iż ten rower należy do kogoś. Przed sceną wystąpiły również cheerleaderki, były dmuchańce i food trucki.

Oprócz oglądania wyścigu partycypantów Tour de Pologne była możliwość przetestowania swoich możliwości i wzięcia udziału w rodzinnym wyścigu wzdłuż głównej ulicy. Przewidziane były oczywiście nagrody dla zwycięzców!

Podsumowując – wydarzenie nie zrobiło na mnie większego wrażenia, choć miło było patrzeć “że coś się dzieje”.

Kilka zdjęć z wydarzenia znajduje się poniżej!

Uczeń technikum o profilu elektrycznym, zafascynowany w oglądaniu świata przez wizjer aparatu, choć ostatnim czasem nie często to czyni... Można uznać, że fotograf-amator.